Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Ozdravný pobyt v Lázních Kundratice

Pobyt v Lázních Kundratice se konečně uskutečnil a desátého října jsme mohli nastoupit na lázeňskou léčbu. Léčebný pobyt byl připravován s ohledem na volnou kapacitu v lázních už od dubna. Do nástupu se vše organizačně vyřešilo.

Určili se dvojice na pokojích a průvodci hůře vidícím členům, kteří se o ně po celou dobu budou starat a doprovázet je k procedurám. Po ubytování a lékařské prohlídce, kde nám naplánovali k načasování jednotlivé procedury, jsme absolvovali uvítací meduňkovou koupel. Od druhého dne už nastal normální lázeňský proces.
Poděkování si zaslouží průvodci hůře vidících členů, kteří se o ně vzorně starali a na které bylo velké spolehnutí. Zejména Jaroslava Ducháčová, která se starala o Radku Zítkovou a jejího psa Irisku, dále Anna Procházková, Kamila Hudská, Zuzana Podhajská, Jiří Večerník a dále děkujeme všem ostatním, kteří ochotně průvodce rádi zastoupili.
První dva dny nám počasí moc nepřálo, ale další dny se umoudřilo. Bylo chladněji a svítilo sluníčko. Hezkých chvilek jsme využívali ke společným vycházkám do okolí, návštěvě Osečné a místní cukrárny. Večer jsme si zašli do lázeňské restaurace, kde v pondělí, ve středu a v pátek hrála hudba k tanci. Nejvíce jsme využívali místní klubovnu k různým společenským hrám. Kdo zvládal, hrál karty, kanastu a prší. Dále jsme si dávali kvízové vědomostní otázky a různé vtipy. Nejvíce jsme se pobavili a nasmáli, poslední večer před odjezdem slovním fotbalem.
Odjížděli jsme s dobrým pocitem. Vykonali jsme něco pro své zdraví, poznali jsme nové prostředí a hlavně během týdne jsme si odpočinuli a užili si hodně zábavy. Odjížděli jsme spokojeni s tím, že pokud to bude možné, příští rok bychom jeli opět. Škoda, že tuto nabídku nevyužilo více členů.

Fotky z lázní si můžete prohlídnout ve Fotogalerii