Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Turnov - Neslyším, nevidím, vnímám...

V sobotu 21.ledna 2012 se v prostorách ZŠ 28.října v Turnově uskutečnila informačně zážitková akce Neslyším...nevidím...vnímám. Pořádala jí studentka speciální pedagogiky Veronika Tichá spolu se střediskem turnovských skautů Štika a spolupracovalo na ní i naše TyfloCentrum.


Liberecká pobočka zapůjčila nejrůznější kompenzační pomůcky. Návštěvníci tak měli možnost  zahrát si hmatově upravené Člověče, nezlob se, zkusit si nalít vodu do sklenice s pomocí indikátoru hladiny, prohlédnout si bílé hole, napsat si na Pichtově psacím stroji text v Braillově písmu, zkusit rozpoznat bankovky s pomocí šablonky na peníze a mnoho dalšího.
Turnovská pracovnice Jana Načeradská pak na akci vystoupila s prezentací, ve které návštěvníky seznámila s TyfloCentrem, s činností turnovské pobočky a přiblížila jim problematiku zrakového postižení.
Desítky návštěvníků, kteří na akci dorazili, tak měli možnost zjistit, jak se žije lidem se zrakovým (a také sluchovým) postižením. Kromě toho se dozvěděli, že pro lidi se zrakovým handicapem existuje v Libereckém kraji naše TyfloCentrum, které se snaží těmto osobám nejrůznějšími způsoby pomáhat.
Fotky z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii