Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Liberec - Výlet do Turnova

11. leden 2012
Zimní období procházkám příliš nepřeje, proto jsme zvolili výlet, při kterém jsme byli víceméně před nepřízní počasí uchráněni. Sraz byl 11. ledna na libereckém nádraží v brzkých ranních hodinách, což pro některé účastnice bylo náročné - navíc byla ještě trochu tma...

V Turnově nám však pohodlně navazoval spoj místní MHD, který nás přiblížil k Muzeu Českého ráje. Zde probíhala výstava Vánoční cukrování - cukr, med a čokoláda. Výstava nabídla poučení o výrobě čokolády, její druhové pestrosti. Ocitly jsme se v dobové cukrárně se všemi nezbytnými rekvizitami, i ve vánočně laděném měšťanském interiéru se staročesky oděným vánočním stromečkem. Jako upomínku jsme si odnesli několik receptů.
Zamířili jsme ještě do Mineralogické a geologické expozice a nově otevřené  Klenotnice. Jedná se o působivé klenuté podzemní prostory z režného pískovcového zdiva s unikátními cihlovými klenbami ze začátku 19. století.
Protože nám počasí přálo, dovolilo nám přesunut se na oběd do restaurace U Karla IV. Před odjezdem jsme ještě stihly nakoupit vyhlášené nádražní věnečky a hurá domů.
Fotky z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii