Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Liberec - Obří sud Javorník

Na podmračenou květnovou středu 16. 5. vyšel v pořadí druhý výlet na Javorník. Na podzim nám počasí nepřálo, a tak jsme rozhodli výpravu na jaře zopakovat. Počasí nám však nevyšlo nikterak vstříc, ba mnohým z nás se zdálo, že je snad ještě ohavnější než v říjnu.


Nejprve jsme se ujistili, že lanovka ve všední dny opravdu nejezdí, krátce popřemýšlely o možnosti vyrazit na kopec přímo pod lanovou dráhou, což by bylo určitě kratší, ale protože na volném prostranství zuřil ostrý studený vítr, rozhodly jsme se pro silnici krytou domky. A dobře jsme udělaly, mohly jsme se tak aspoň potěšit vůní azalek...
I přes vyčerpání některých účastnic, jsme nakonec celé vymrzlé dorazily v plném počtu do restaurace. Zasloužený oběd jsme si vychutnaly a pak už nás zas čekala cesta nazpátek.
V Liberci jsme ještě zažily malé dobrodružství s tramvají, těsně před nosem nám jedna ujela, takže jsme v tom nevlídnu vyčkaly na příjezd další, která s námi ujela zhruba 20 metrů a srazila se s autobusem, takže jsme nakonec musely opět pěšky.


Fotky z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii