Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Liberec - Vánoční trhy v Německu

Ráno v sobotu 1. prosince jsme se sešly v hojném počtu sedmi žen na terminálu MHD Fügnerova. Po zjištění, že sedíme v autobuse B, jsme nastoupily a usadily se na zadních sedadlech pro nás z protekce rezervovaných. Bylo štěstí, že se žádné z nás neudělalo cestou špatně, i když autobus usilovně nadskakoval.


Cesta uběhla rychle a za hodinu a půl jsme již byly na parkovišti v Budyšíně, cirka 2 kilometry od centra, kde se konaly trhy. Cesta z parkoviště začala radostně sejitím notně listím posypaných klouzavých schodů, které ne a ne skončit. Po úprku našeho průvodce se nám asi po hodině podařilo najít střed města a tudíž i trhy. Když jsme pak byly průvodcem vyhledány, zúčastnily jsme se prohlídky historické části města. Navštívily jsme kostel, který slouží pro 2 církve, čili jeho vnitřní uspořádání bylo zvláštní. Hřbitov jsme vynechaly a nakonec jsme si z venku prohlídly Šikmou věž (ve 4 hodiny odpoledne se nám pak zdála ještě šikmější). Poté byl rozchod a my si mohly v klidu nakupovat za nízké ceny stále se opakující zboží na tržnici. Ve 2 hodiny po obědě (ke kterému byla specialita Německa bratwurs (klobása) a hořčice, kterou si výletníci na bundě odvezli až do Čech), jsme se posadily celé uondané v cukrárně. Čaj, káva a dort nás postavily na nohy.
Poté jsme se vypravily na strastiplnou pouť zpět na autobusové nádraží, kde na nás čekal vymrzlý autobus. Šofér však byl džentlmen a hned jak jsme se usadily, pustil topení. I přesto jsme však jely až domů v bundě a čepici (nechtěly jsme se zdržovat po návratu s oblékáním). V půl sedmé jsme dojely všechny v pořádku do Liberce. Výlet se i přes malá úskalí vydařil, a všechny jsme byly spokojené. Jen jedna klientka vyjádřila přání jet na příští vánoční trhy v květnu.