Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod Kompenzační pomůcky
seznam článků
Kompenzační pomůcky
Zácvik práce s náročnými kompenzačními pomůckami
Optické kompenzační pomůcky
Optoelektronické kompenzační pomůcky
Softwarové lupy
Odečítače
Další speciální programy
Všechny strany

 

 

 

Kompenzační pomůcky

Moderní technologie ulehčují život lidem se zrakovým postižením. Praktický přehled pomůcek pro uživatele s postižením zraku poskytuje p. Louda na svých stránkách www.pronevidome.cz.

Doporučujeme publikaci Kompenzační pomůcky pro uživatele se zrakovým postižením, která se zabývá přehledem jak elektronických, tak i ostatních pomůcek pro lidi se zrakovým postižením. Je k dispozici ve formátu HTML, nebo ke stažení v PDF.

V našem TyfloCentru také máte možnost si některé pomůcky prohlédnout či si je zapůjčit domů a vyzkoušet je předtím, než si je pořídíte. K dispozici máme jak nejrůznější drobnosti usnadňující každodenní život lidí se zrakovým postižením (navlékače jehel, lékovky, atd.), tak i pomůcky složitější a dražší. Půjčování těchto pomůcek je pro osoby se zrakovým postižením, studenty a organizace poskytující sociální služby ZDARMA! Při zapůjčení pomůcky dotyčná osoba složí pouze vratnou zálohu (100 až 500,- Kč podle ceny pomůcky), která mu bude dána v plné výši nazpět ve chvíli, kdy pomůcku vrátí (v nepoškozeném stavu).

Tyto pomůcky rádi zapůjčíme i nejrůznějších podnikatelským subjektům (pro přípravu školení, prezentací, apod.). Ti však, kromě vratné zálohy, zaplatí ještě půjčovné (ceník je k dispozici u pracovníků TyfloCentra).