Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod Kompenzační pomůcky
seznam článků
Kompenzační pomůcky
Zácvik práce s náročnými kompenzačními pomůckami
Optické kompenzační pomůcky
Optoelektronické kompenzační pomůcky
Softwarové lupy
Odečítače
Další speciální programy
Všechny strany

Další speciální programy pro zrakově postižené

Dolphin Guide

je asistenční program, díky kterému dokáže s počítačem velmi snadno pracovat téměř každý bez ohledu na míru počítačových znalostí a případný zrakový hendikep. Guide je výborným řešením pro všechny, kteří se práci na počítači dosud neučili a ani se příliš učit nehodlají. Cílovou skupinou uživatelů tohoto programu jsou senioři a lidé zrakově hendikepovaní.

VIEWdio

Program zvětšuje předlohy nasnímané skenerem nebo kamerou nebo uložené v souboru a zobrazuje je ve stylu televizní lupy. Zvětšuje až 9krát, má možnost barevného zvýraznění nasnímaného obrazu.

Knihomol

je aplikace, která zrakově hendikepovaným uživatelům zpřístupňuje elektronické knihy a časopisy. Umožňuje jejich pohodlné vyhledávání, stahování a čtení pomocí hlasového výstupu.

FineReader

umožňuje převádět naskenované dokumenty, soubory PDF a digitální fotografie na dokumenty s možností vyhledávání, úpravy, nebo čtení pomocí hlasu se odečítacím programem.

BlindShell

je aplikace, která zpřístupní pomocí velmi jednoduchých dotykových gest zrakově postiženým uživatelům dotykové telefony se systémem Android. Jako zpětná vazba pro uživatele slouží Text To Speech společně s vibrační a zvukovou odezvou.

COrvus

další aplikace, která tvoří zjednodušenou nadstavbu v telefonech se systémem Android. Je vhodná jak pro nevidomé, tak i pro slabozraké uživatele telefonů.  

Vyzkoušet si u nás můžete:

  • Dolphin Guide
  • VIEWdio
  • Knihomol
  • FineReader
  • BlindShell
  • COrvus