Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Č. Lípa - Vesnická zabijačka

Kdo by neměl rád jitrničku, ovárek a jiné vepřové pochutiny? Snad každý zatouží ochutnat čerstvé produkty přímo na místě činu. Proto klienti TyfloCentra, členové z OO a SIA SONS v České Lípě a jejich průvodci neodolali nabídce pracovnice pro aktivizační služby na zabijačkové hody.

V sobotu 23. února se všichni sešli u ní v jejím novém domě ve Stvolínkách na pravé vesnické zabijačce. Byl krásný zimní den s jemným mrazíkem a odpoledním hustým sněžením. Bylo to jako v pohádce. Sešlo se celkem 33 osob a domeček praskal ve švech, ale lidé dobré vůle se vejdou a dokáží se bavit.

Řezník Mirek „ Pan mistr“ byl opravdu skvělý a s pomocníky Jardou, Slávkem a Petrem odvedli práci na jedničku. Přitom se stále jedlo, tu zabijačkový gulášek, tu ovárek, tu jitrnička, tu škarečky, tu polévka … Prostě všechno, co k pravé zabijačce patří. Nezapomnělo se ani na kávu s dobrým zákuskem. Paní domácí Lída s kolegyní Pavlou se postaraly o servis pro všechny hosty. O skvělou atmosféru se zasloužili také muzikanti, Jarda hrou na heligonku a Láďa hrou na housle.

Ten, kdo se přišel bavit, zazpívat si a ochutnávat, ten si to nádherně užil. Ovšem i nespokojená „Šťouralka“ se našla. No a co zbylo po akci paní domácí? Dobrý pocit z krásného pracovního dne, kupa nádobí, hromada špinavých utěrek a ubrusů a nakonec úklid celého domu. Ale nelituje a pro příští rok už vymýšlí nové zabijačkové hody pro lidičky, se kterými jí je dobře.

Fotky z vaření si můžete prohlédnout ve Fotogalerii