Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Liberec - Na Plzeň...

Ráno 13.dubna jsme se ještě za tmy sešli na terminálu MHD v Liberci, odkud měl záhy odjíždět náš autobus. Ať jsme však počítali, jak jsme chtěli, stále nám 1 účastník scházel. Doslova za minutu dvanáct konečně i tento opozdilec na terminál dorazil a díky bystrému zraku jednoho ze zúčastněných byl nakonec i doveden k zastávce našeho autobusu.

Cesta probíhala příjemně, mj. i díky posilňujícím douškům dobrého moku, který měli někteří účastníci sebou. První důležitou zastávkou byl zámek Kozel. Zde se (i díky občerstvování v autobuse) nejprve většina účastníků pokochala místními toaletami a až poté si mohla užít i hlavní krásy této památky. Na zámku se nám moc líbilo, jen zdejší teplota nebyla právě nejpříznivější. S chutí jsme proto po prohlídce pospíchali ohřát se ven na nádvoří, kde jsme se také vyfotili s místním skřítkem Radoušem.

Dalším bodem výletu byla prohlídka města Plzeň. Tu jsme absolvovali s průvodkyní, jejíž tempo bylo vskutku vražedné. Z komentované prohlídky města jsme si tak odnesli akorát zpocená čela a byli jsme nesmírně rádi, když byl tento závod u konce. Tím spíš, že před námi byl tolik očekávaný pivovar. Celý prostor nám byl ukázán a patřičně okomentován. Velmi jsme se přitom těšili, až budeme moci zdejší lahodný nápoj také okusit. Konečně jsme se dočkali. Jaké však bylo naše zklamání, když místo příjemné a pohodlné ochutnávky proběhlo jen rychlé vysrknutí malého piva z kelímku, a to ještě vestoje.

Celí rozčarovaní z nepěkného zakončení prohlídky jsme se tedy šli poněkud rozveselit do místní restaurace, kde jsme se konečně dobře napili i najedli (nutno však přiznat že za značně vysoké ceny). Zpět do Liberce jsme pak přijeli ve večerních hodinách. Uchození, unavení, střízliví, ale ve výsledku spokojení.

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii