Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Liberec - Lázně Poděbrady

Členové SONS Liberec se letos rozhodli pro změnu, a tak tradiční týdenní pobyt v lázních tentokrát neproběhl v Kundraticích, ale nově v Lázních Poděbrady. Jelikož je toto místo z Liberce poněkud hůře dostupné, rozhodli jsme se, že si cestování usnadníme a pro zájemce jsme objednali mikrobus. Ten nás dovezl až před hotel, takže nám odpadlo veškeré trmácení se zavazadly.

První den jsme se stihli ubytovat, domluvit si léčebné procedury, prozkoumat hotel a projít si i nejbližší okolí. Velmi nás nadchl především rozlehlý a krásně upravený park, který se táhl podél celé lázeňské kolonády. V parku bylo několik velmi pěkných atrakcí, květinové hodiny, krásný vodotrysk, „japonská zahrada“ s umělým jezírkem a potůčky, rozlehlé záhony tulipánů…

Kromě procházek parkem jsme také absolvovali mnoho výletů do bližšího i vzdálenějšího okolí. Zajeli jsme se podívat do Nymburka, kde se někteří z nás vyfotili se slavným spisovatelem panem Hrabalem (bohužel byl poněkud dřevěný), nakrmili jsme zdejší přátelské kachny a nutrie a pokochali jsme se impozantními hradbami. Další náš výlet pak směřoval např. k poděbradskému havířskému kostelíku a restauraci Obora, která si zahrála ve filmu Slavnosti sněženek. Zašli jsme se podívat i na další filmově známé místo, a to sice na vilu rodiny Valšíkových ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jelikož počasí bylo celý týden překrásné, podnikli jsme i vyhlídkovou jízdu lodí po řece Labe, nebo projížďku malým vláčkem k soutoku Labe a Cidliny.

Abychom si lázeňský pobyt užili, jak se patří, chodili někteří z nás pravidelně popíjet uzdravující minerální vodu ze zdejších vřídel. A také jsme několikrát za pobyt nezapomněli navštívit místní prodejny s lázeňskými oplatkami, stejně jako četné kavárny či restaurace.

Týden v lázních nám utekl jako voda. Krásné počasí a jaro v plném proudu jsme si do Liberce bohužel nepřivezli, avšak spoustu zážitků, lehké opálení a výbornou náladu si jednotliví účastníci odváželi určitě!

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii