Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Liberec – Soutěž ve čtení a psaní bodového písma

V úterý 14.května se na naší pobočce uskutečnila již tradiční soutěž, která prověřuje jedny z nejdůležitějších dovedností lidí se zrakovým postižením. Soutěžící své síly letos poměřili v disciplínách čtení bodového písma, psaní na Pichtově psacím stroji, psaní na Pražské tabulce a psaní na počítačové klávesnici.

Zasoutěžit si nakonec přišlo 8 účastníků, od dětí školou povinných až po seniory. Soutěž uvedl viceprezident SONS pan Rudolf Volejník, který všechny zúčastněné přivítal a pronesl pár povzbuzujících slov. Následovalo několik organizačních pokynů od pracovníků libereckého TC (kteří toto krajské kolo soutěže pořádali). A poté se již mohlo začít se soutěžením.

Účastníci s jednotlivými disciplínami bojovali statečně, i když některé soutěžní texty nebyly právě jednoduché. Někteří z nich se zúčastnili pouze 1 disciplíny, řada z nich však neváhala své síly s ostatními poměřit ve více oblastech. Kolem poledne pak všichni své boje ukončili, pořadatelé spočítali dosažené výsledky a na řadu mohlo přijít vyhlašování. To proběhlo v příjemném a veselém duchu (jako ostatně celá soutěž).

Jednotliví výherci dostali diplomy a také speciální keramické hrnečky s textem v bodovém písmu. Všichni účastníci byli za svou účast odměněni upomínkovou medailí, která byla též ozdobena braillským nápisem.

Domů se soutěžící rozcházeli v dobré náladě a ti nejlepší se navíc mohou těšit na postup do celorepublikového kola, které se uskuteční na podzim v Praze.

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii