Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Liberec – Největší turista TC

Je to právě rok, kdy se zrodil nápad uspořádat soutěž, ve které by své síly poměřili všichni ti, kdo s námi rádi chodí na výlety a procházky. Zahájena byla v září a hned se do ní přihlásila skupinka náruživých turistek. Ty od té doby poctivě sbíraly kilometry na každé túře i procházce, které se s námi zúčastnily.

Kilometry jim byly zapisovány do průkazek a pokaždé, když se jim podařilo dosáhnout některé 10ti kilometrové hranice, byly odměněny nějakou dobrotou, která jim měla dodat sílu ke zdolávání dalších kilometrů. Zpočátku body na průkazkách příliš nepřibývaly. Způsobila to hlavně zima, která poměrně brzy přišla, a následně se jí nechtělo odejít. Ale jakmile se na jaře objevilo pěkné počasí, kilometry naskakovaly čím dál rychleji. Nejvíce jich většina zúčastněných nasbírala na týdenním lázeňském pobytu, kde jsme každý den podnikali nejrůznější výlety po okolí.

Poslední výlet započítávající se do této soutěže se uskutečnil začátkem června. Záhy na to, v pondělí 10. června pak byla soutěž ukončena a slavnostně vyhlášena.

A jak to dopadlo?

Vítězka byla dlouho nejasná, všechny účastnice bojovaly statečně a průběžně se ve vedení střídaly. Kilometry nasbírané v lázních však na konec rozhodly. A tak pořadí prvního ročníku soutěže o Největšího turistu TC dopadlo následovně:

1. místo: Alena Holešovská, která ušla 64,5 km.

2. místo: Drahomíra Vejnarová s 51,5 km.

3. místo: Marie Vokálová, jež zdolala 46 km.

Dámy získaly diplomy, medaile, pěkné ceny a mnoho gratulací od všech přítomných. A už se těší, jak se zúčastní dalšího ročníku.

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii