Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Liberec – Muzeum Turnov

Ve středu 12.února jsme zamířili do Turnova, kde jsme měli v plánu navštívit muzeum. Počasí nám přálo, a tak se dobře cestovalo jak nám, výpravě z Liberce, tak i semilským, kteří se této akce zúčastnili s námi.

Sešli jsme se na turnovském autobusovém nádraží a odsud jsme se společně vydali zadními křivolakými uličkami k muzeu. Zde už na nás čekala ochotná pracovnice, která nám prozradila, že kromě prohlídky výstavy Lidová kultura Pojizeří, nás čeká i malé překvapení v podobě tvořivé dílny. Následně se nás ujala paní průvodkyně, která nás provedla výstavou a poskytla nám k ní velice poutavý výklad. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého, a kdo chtěl, mohl si některé exponáty prohlédnout i důkladně z blízka, nebo si je rovnou ohmatat.

Po prohlídce jsme se přesunuli do Kamenářského domu. Zde v těchto dnech probíhá tvořivá dílna na téma Masopust, v rámci které si návštěvníci vyrábějí vlastní masky. Ty vznikají z obyčejné gázy, která se pomocí škrobového lepidla lepí na odlitky obličejů. Jelikož šlo o práci, při které nebyl zrak tím nejdůležitějším, mohli jsme se do ní s chutí pustit i my. Práce nám šla pěkně od ruky. Za chvíli byly masky hotové. Protože škrobové lepidlo nějakou dobu usychá, dostali jsme na památku jiné, již suché.

Barvení a zdobení jsme zde již nestihli, tlačil nás čas. Rozhodli jsme se proto, že si je doděláme u nás na pobočce. Výlet jsme pak zakončili na obědě v restauraci, kde jsme se dobře najedli i jsme si odpočinuli před zpáteční cestou.


Fotky si můžete prohlédnout ve Fotogalerii