Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Liberec - SVVP Praha

Ve středu 28.5. jsme se vydali do Prahy, abychom zde navštívili Středisko výcviku vodících psů. Nejprve autobusem, následně metrem a než jsme se nadáli, byli jsme v Jinonicích u vrat Střediska.

Zde nás mile přivítala pracovnice, která nám pověděla mnoho zajímavých informací. Jak probíhá celý proces získání, vycvičení a předání pejska. Odkud se získávají štěňátka. Co každý vodící pes musí umět. Jaká všechna vyšetření musí absolvovat a kvůli čemu mohou být z výcviku vyřazeni. Nebo jaké výhody a úskalí chůze s pejskem má. Poté se nás chopila další pracovnice, která nás provedla po prostorách Střediska. Nejvíce času jsme strávili v psích kotcích, kde bydlí pejskové, kteří již absolvovali předvýchovu v domácnostech dobrovolníků a nyní se zde učí vše, co budou pro dráhu vodícího psa potřebovat. Pejskové byli nadšení, že vidí nás a my, že vidíme je. Všechny jsme si je důkladně pohladili, což oni ocenili ještě větším nadšením. Nakonec se nás chopila dvojice cvičitelů i se svými pejsky. Doplnili informace svých kolegyň a názorně nám ukázali, co všechno se zde psi učí. Potom si zájemci mohli nasadit klapky a pod vedením cvičitelů se s pejskem projít po ulici. Shodli jsme se na tom, že to byl velmi silný a obohacující zážitek.

Jelikož vše bylo tolik zajímavé a bylo takové množství věcí, na které jsme se chtěli zeptat, strávili jsme nakonec ve Středisku nohem více času, než jsme původně plánovali. Při cestě na autobus jsme se ale ještě stihli zastavit na oběd ve výborné restauraci, kde jsme si všichni velmi pochutnali, a posilnili se před zpáteční cestou.

Domů jsme se pak sice dostali až v pozdějších odpoledních hodinách, zato však plni příjemných a zajímavých zážitků.

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii