Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Semily - HELPPES – Praha

Dalším zajímavým výletem pro naše klienty byla návštěva Helppesu v Praze. Velice nás mrzelo, že této možnosti podívat se na dovednosti asistenčních psů využilo málo lidí, i když se předem nahlásili.

Po vřelém přivítání a nabídnutém občerstvení jsme počkali na příchod průvodkyň. Musíme moc poděkovat Veronice a Katce, které přišly a ve svém volnu nám ochotně ukázaly ubytování pejsků a podrobně nám vysvětlily a předvedly práci s pejsky. Dokonce jsme využili možnosti předvedení i asistenčního poníka.

Helppes je jediná profesionální nezisková organizace svého druhu v České republice, která je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb. Helppes poskytuje zcela komplexní soubor služeb - od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes jeho výuku a proškolení, předání psa a secvičení se psem, až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Helppes poskytuje všechny své služby pomocí profesionálního týmu nejen odborníků na výcvik psů, ale i pracovníků v sociálních službách s odborným vzděláním pro práci s osobami se zdravotním postižením.

Výcvik psů probíhá pod vedením Zuzany Daušové – dlouholeté držitelky zlatého odznaku Vzorného výcvikáře I. stupně, mezinárodní mistryně Rakouska a Slovenska ve výkonu psů, vítězky mnoha národních i mezinárodních „psích“ soutěží.