Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Semily - Sněžka – lanovkou

Tentokrát jsme naplánovali náročnější výlet na Sněžku. Nejčastějším výchozím místem výletu na Sněžku je malebné horské městečko Pec pod Sněžkou (750 m n.m.), kam jsme dojeli autobusem.

Vyjít jsme mohli pěšky buď Obřím dolem kolem Slezské boudy anebo přes Růžohorky a Růžovou horu. Zvolili jsme nejsnadnější výstup na nejvyšší vrchol České republiky a to nově vybudovanou lanovou dráhou z Pece pod Sněžkou. Tradiční dvousedačková lanovka vyvážela celoročně turisty od roku 1949 až do 2.9.2012, kdy byl její provoz ukončen. Za tuto dobu lanovku navštívilo na 20 miliónu turistů a na vrchol Sněžky vyvezla více než 7,2 miliónu cestujících. Nová lanová dráha na Sněžku byla postavena v období od 1.9.2011 do 19.12.2013. Lanová dráha vede v původní trase, pouze spodní stanice v Peci pod Sněžkou je posunuta níž k chatě Lesovna.

Na vrcholu Sněžky se Ti, co to zvládli, kochali nádherným výhledem a těm, co to neviděli, jsme povídali kam až je vidět a popisovali úžasný výhled. Udělali jsme si pár společných fotografií, posvačili jsme a lanovkou sjeli opět do města, kde jsme vyčkali příjezdu autobusu.

Prostorová specifikace - nadmořská výška stanic: stanice Pec pod Sněžkou: 828,95 m.n.m., stanice Růžová hora: 1339,05 m.n.m., stanice Sněžka: 1588,32 m n.m.

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii