Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Semily- Den otevřených dveří ve středisku výcviku vodících psů v Praze-Jinonicích

Využili jsme upozornění na zajímavou akci a zúčastnili jsme se Dne otevřených dveří ve středisku výcviku vodících psů v Praze-Jinonicích.

Brzy ráno jsme se sešli na autobusovém nádraží a odtud odjeli do Prahy, kde jsme se metrem přemístili do Jinonic a došli ke středisku, kde již bylo vše v plném proudu. Pro příchozí zde byla mimo jiné například připravena prodejní výstavka Tyflopomůcek, mohli jsme nakoupit dobrůtky pro pejsky, nechat si změřit imunitu.

V 10 hod. se naši skupinky ujala pracovnice, která nás provedla s patřičným výkladem celým areálem a měli jsme dovoleno si pejsky i pohladit. Pro návštěvníky zde bylo připraveno občerstvení. Na této akci jsme se sešli i se známými členy odbočky z České lípy a Varnzdorfu. Dozvěděli jsme se, že se jedná o nejstarší středisko tohoto druhu u nás, které je již od samého začátku svého působení plnohodnotným členem Mezinárodní federace vodicích psů (International Guide Dog Federation). Ta je garantem dodržování vysokých standardů ve výcviku vodicích psů a v péči o nevidomé klienty. Hostem byla modelka a moderátorka Hanka Mašlíková, která již několik let toto středisko aktivně podporuje a která celou akci moderovala. Dovednost svých čtyřnohých miláčků nám předvedli samotní majitelé, při předvádění docházelo i k veselým momentům. Povedenou akci provázelo po celý den slunečné počasí. Se zajímavými zážitky jsme se museli vydat na zpáteční cestu.