Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Liberec – SÝROVÉ FONDUE

Ve středu 4.3. se v našem TC sešlo několik kuchařek a též jeden kuchař, kteří se společně pustili do přípravy trochu netradičního pokrmu, do Sýrového fondue.

Nejprve bylo potřeba jednotlivé suroviny nakrájet, nastrouhat, oškrabat, omýt… Do toho se všichni přítomní pustili s velkým nadšením, a tak bylo za chvíli hotovo. Hlavní kuchař se pak pustil do přípravy sýrové omáčky, která probíhala za stálého míchání na sporáku. K tomu podusit žampiony a opražit housky. A když to všechno bylo hotové, mohlo se přistoupit k hlavní fázi, ke společnému pojídání fondue.

Hrnec se sýrovou omáčkou byl umístěn nad lihový kahan, aby hmota nevystydla. Jednotliví účastníci se sesedli kolem něj vyzbrojeni speciálními vidličkami. A mohlo se začít. Šikovně napíchnout jídlo na vidličku, opatrně namočit v omáčce a rychle do úst. Drobné nehody v podobě utopených kousků jídla byly jediným úskalím celé akce, ale i té se strávníci jen smáli. A tak se celé setkání odvíjelo v příjemném a přátelském duchu, přesně tak, jak by konzumace správného fondue měla probíhat.

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii