Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Liberec - Sedmihorky

Výletu do Sedmihorek přálo počasí, bylo krásně baboletní. Autobus nás vysadil bez přestupu přímo v Sedmihorkách a po chvilce jsme z hlavní silnice odbočili k Lipové aleji, jejíž délka je více jak 600 metrů. Součástí aleje je i několik památných stromů.

Na konci aleje jsme pokračovali směrem ke kempu. Cestou jsme mezi keři zahlédli rybník Bažantník. Kousek před kempem do rybníka vybíhala dřevěná mola, odkud se dala krásně pozorovat hladina. Na koupání bylo studeno a kachny jsme taky neviděli, tak jsme pokračovali dál, po pravé straně na nás z louky bečely ovečky, no romantika jako o dovolené.

V kempu jsme dokonce potkávali návštěvníky a vzhledem k hustotě chatek jsme usoudili, že v létě tu musí být jako v mraveništi. Za kempem jsme se přistavili u krále místních památných stromů. Lázeňský dub požívá ochrany od roku 1990 a vzrůstem se řadí mezi nejmohutnější stromy na území CHKO Český ráj. Měřený obvod kmene v době vyhlášení prý dosahoval 550 centimetrů; výška stromu činila 24 metry. Věk se v době vyhlášení odhadoval na 250 až 300 roků, což přepočteno na současnost dává aktuální odhad 275 až 325 let. Strom jsme si po obvodu ohmatali, chytli se za ruce a na jeho obvod nás tam bylo tak akorát.

Pak byla v plánu ještě trasa kolem Pilského rybníka, tu jsme si nechali na příště. Prošli jsme se kempem a mířili do restaurace Even na oběd. Každý si dal dle své chuti, no a závěr výletu byl naprosto dokonalý, nejenže nám autobus jel za pár minut, ale navíc jsme i našli správnou zastávku (kdo nezažil ujetý autobus v Sedmihorkách, nepochopí). V Turnově jsme se místo rychlíkem vezli náhradním autobusem a ten byl skutečně rychlý - dorazili jsme v předstihu před jízdním řádem a to je pro ČD na pochvalu.

Krásný den, krásný výlet, tak někdy příště znova!

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii