Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Semily - Trosky - Sedmihorky


Ve středu a ve čtvrtek – 10. a 11. srpna, jsme společně s přáteli z chrudimské oblastní odbočky SONS ČR, z.s., kteří přijali naše pozvání k návštěvě Semil, podnikli výlet do Českého ráje.

Původně jsme měli naplánovanou pouze jednodenní akci na čtvrtek, kdy jsme si chtěli prohlédnout Trosky a vyjde-li to časově, tak i zámek Hrubá Skála, odkud jsme plánovali pěší procházku do Sedmihorek. Chrudimským přátelům jsme chtěli ukázat především skalní průrvu Myší díra, kterou začíná hned u zámku turistická stezka. Když jsme vloni v září byli v Chrudimi, tak nás vedli tzv. Myší dírou vedoucí skrz historické hradby kolem města a vyúsťující nedaleko náměstí. My jsme je zase na oplátku chtěli provést tou naší v Českém ráji. V Sedmihorkách jsme se dle původního plánu měli naobědovat a sehrát přátelské utkání v bowlingu. Bohužel v ten čtvrtek, čas neúprosně a velmi rychle ubíhal, takže jsme si stihli prohlédnout pouze Trosky, zde se vydrápat na obě věže – Pannu i Babu, na kterou je vybudováno nové dřevné schodiště. Poté přejezd mikrobusem, do Sedmihorek na oběd a po obědě bowling.
K naší velké lítosti jsme museli vynechat plánovanou Hrubou Skálu i s Myší dírou, ale aby chrudimští o nic nepřišli, opětovně sem naplánujeme společný výlet v příštím roce.
Z Chrudimi k nám přátelé dorazili již ve středu ranním rychlíkem, ubytovali se v ubytovně v Řekách a poté přešli k nám do naší klubovny, kde již na ně čekalo několik našich členů, dali jsme kafčo, čaj – na co měl kdo chuť, popovídali jsme o činnosti na našich odbočkách a v poledne odjeli společně autobusem na zámek Hrubý Rohozec. Po prohlídce zámku autobusem nazpět do Semil a hned od autobusu k „Bumbalce“, kde jsme na zahradě poseděli pod pergolou a opékali buřty. Oba dny, jak ta dlouhodobě plánovaná akce ve čtvrtek, tak i ta improvizovaná a neplánovaná akce ve středu, se vydařily, nám semilákům se to moc líbilo a doufáme, že to samé mohu říci i o chrudimských.