Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod Stalo se Semilské akce Semily - NE TAK, ALE TAK

Semily - NE TAK, ALE TAK

Ve čtvrtek 29. března, jsme měli naplánováno posezení u kytary Country zpívání s kytarou. Zpívat a zahrát nám měl přijet z Hradce Králové náš sympatizant, dlouholetý kamarád předsedy a nyní i náš člen, Honza ….

avšak člověk míní a okolnosti mění. Ráno kolem osmé hodiny zvoní mobil a sípající Honza se moc omlouvá, že k nám do Semil nedorazí, že do rána omarodil, abychom se na něho nezlobili, protože v tomto stavu, kdy stejně nemůže zpívat, nikam nepojede a bude se léčit. Natož aby jel z Hradce do Semil se zajížďkou přes Vrchlabí do Valteřic, odkud by přivezl Radku a ještě zajel do Štěpanic pro Aničku, jak bylo dohodnuto a což automaticky činí vždy, když k nám jede. Abychom tuto dlouhodobě plánovanou akci přeložili na jiný termín. Nezbylo nám než improvizovat a okamžitě, „za pochodu“, vymyslet náhradní program. Bylo rozhodnuto, že zůstaneme v klubovně, kde budou noví, nedávno přijatí, vidoucí členové nacvičovat a ti, co jsou členy delší dobu procvičovat, jak pomáhat nejen nám nevidomým a slabozrakým členům semilské odbočky, ale aby toto uměli použít kdekoliv a kdykoliv, pokud se setkají s nevidomým, či slabozrakým člověkem potřebujícím pomoci.  Praktické znalosti a vědomosti byly čerpány z příručky správného kontaktu s nevidomým a slabozrakým nazvané „NE TAK, ALE TAK“
Dále jsme se učili a procvičovali rozlišovat mince po hmatu a bankovky za pomoci šablony. Ale abychom netrávili celý čas pouze sucharskou, i když žádoucí výukou, pokračovali jsme hraním stolních her pro nevidomé, jako je Člověče nezlob se, Dáma, Šachy, skládali skládačky různých tvarů, atp.  Odpoledne s tímto improvizovaným programem, jsme zakončili zvukovou střelbou. Při všech těch poznávačkách, hraní her a střelbě, měli ti vidoucí klapky na očích, abychom měli všichni stejné výchozí podmínky.

 

Vzhled stránek


Přihlášení - Stalo se

Pro správu článků v sekci "Stalo se" se nejprve přihlaste.