Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod Stalo se Českolipské akce Ozdravný pobyt v Lázních Slatinice

Ozdravný pobyt v Lázních Slatinice

V termínu od 8. do 18. května jsme absolvovali ozdravný lázeňský pobyt v lázních Slatinice

Lázně Slatinice jsou léčebné lázně v obci Slatinice v okrese Olomouc. Leží na úpatí Velkého Kosíře, 12 km od Olomouce a nabízejí krásné zázemí pro lázeňskou léčbu i dovolenou. Jako přírodní léčivý zdroj využívají sirné prameny v kombinaci s odbornou lékařskou péčí a rehabilitací. Slatinický přírodní léčivý zdroj je vhodný zejména pro nemoci onkologické, nervové, pohybového ústrojí, kožní a dermatologické.

Lázeňská fontána

V roce 2010 se před léčebným domem Morava otevřena nová nová fontána s názvem Lázeňská květina a pítko, kterým protéká léčivý pramen svatý Jiří. Vše navrhl a realizoval výtvarník Pavel Surma z hořického pískovce.

Penzion Majorka, kde jsme byli ubytovaní, byl nově vybudován ze secesního statku, který byl vystavěn Janem Husičkou na konci 19. století. Jedná se o jednu z lázeňských budov Lázní Slatinice. Je vzdálena cca 200 metrů od LD Morava a 400 m od LD Balnea.

Kromě lázeňských procedur jsme během pobytu pořádali řadu volnočasových aktivit.Například jsme jedno odpoledne po obědě uspořádali vycházku do nedalekých cca 2 km vzdálených Luběnic, kde jsme si zahráli minigolf, v neděli po obědě jsme zajeli do nedalekých Čech pod Kosířem prohlédnout si Muzeum kočárů s nádhernými exponáty a místní zámek. Dvakrát jsme si zajeli linkovým autobusem do nedaleké Olomouce, kde jsme při prvé návštěvě navštívili sociální firmu Ergones. Zde nám předvedli kompenzační pomůcky pro nevidomé a slabozraké, které firma zajišťuje, upravuje podle potřeb klientů a prodává. Původně jsme ten den měli v plánu navštívit i naše kolegy v oblastní odbočce SONS ČR, z.s., Olomouc, ale bohužel nám k naší velké lítosti již nezbyl čas, abychom tuto předem domluvenou návštěvu uskutečnili.Při druhé návštěvě moravské metropole Olomouc, kdy nás provázel včetně podávaní odborného a zasvěceného výkladu historik p. Opletal, jsme navštívili Arcidiecézní muzeum, katedrálu sv. Václava, prohlédli si Horní náměstí, olomouckou radnici a Orloj. Při cestě od katedrály na náměstí jsme také navštívili a prohlédli si kostely kolem kterých jsme procházeli.

Pobyt zde ve Slatinicích byl nádherný, lázeňský perzonál, zejm. pak veškerý perzonál v Majorce, byl milý, ochotný a vstřícný. Moc se nám tu líbilo a rádi bychom se sem ještě někdy vrátili.

VŠEM DOPORUČUJEME!

 

Vzhled stránek


Přihlášení - Stalo se

Pro správu článků v sekci "Stalo se" se nejprve přihlaste.