Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Soutěž ve čtení a psaní Braillova písma

V libereckém TyfloCentru se už podruhé soutěžilo. Ve spolupráci s redakcí časopisu ZORA a výrobním družstvem nevidomých SPEKTRA si 3. května soutěžící z libereckého kraje si změřili svoje schopnosti v oblasti čtení a psaní braillova písma, psaní na tabulce a slepeckém psacím stroji a taky na počítačové klávesnici.

Někteří se zapojili do více disciplin, takže při rozdávání diplomů jejich jméno znělo vícekrát. No, nejen jméno, ale i zvoneček z naší keramické dílny, který dostali jako malou odměnu.

Ve čtení Braillova písma byly dvě kategorie a zvítězili v nich dvě generace. V kategorii později osleplých je vítězem pan Robert Hrabal, v kategorii těch, co se to naučili na základní škole je žák základní školy Lukáš Tyrychtr. Psaním na slepeckém psacím stroji vyrážela dech Jevgenyje Chernych, mezi námi zvaná Žeňa, která zvítězila i ve psaní na počítačové klávesnici a porazila by i nejednu výkonnou sekretářku. Do třetice zvítězila i ve čtení na Braillském řádku, i když Lukáš se ji přibližoval hodně těsně.

Děkujeme za účast a umístění na dalších místech taky Zuzaně Chalupové, Nikol Antošové a paní Blance Vébrové.  Ti nejlepší nás budou na podzim reprezentovat v celostátní soutěži.