Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod

Výlet do Hradce Králové

Za krásného slunečného květnového dne jsme se vydali na výlet do Hradce Králové. Bylo to 19. května. Měli jsme předem domluvenou návštěvu Obřího akvária a projížďku kolesovým parníkem po Labi.
Po příjezdu vlakem do Hradce Králové jsme se okamžitě vydali do Obřího akvária. Po zakoupení vstupenek a zaplacení focení jsme byli vpuštěni na prohlídku.

V první malé místnosti jsou vystaveny lebky ryb. V druhé místnosti je malý tropický prales, kde kvetly květiny. Ve třetí místnosti, a to poslední, je umístěno samotné akvárium. Zde se objevila pokladní a zároveň i průvodkyně v jedné osobě, aby nám podala výklad o rybách a živočiších v akváriu. Paní pokladní-průvodkyně se během výkladu začala starat o to, zda máme zaplaceno focení. Zřejmě si nepamatovala, že nás je 10 osob a že jsme vše zaplatili. Byli jsme osočením překvapeni, protože s naší skupinou byli pouze tři cizí. Po výkladu prohlídka skončila. Stáli jsme před budovou s údivem nad tak krátkou prohlídkou, která trvala pouze půl hodiny, dále z vysokého vstupného a přemýšleli jsme, kam se půjdeme občerstvit, neboť kavárna, která patří k akváriu, byla rovněž uzavřena.
Tento den nebylo překvapením konce. Na nábřeží u kotvící lodě, kde jsme byli už očekáváni. Tady nastaly další trampoty. Nejdříve jsme čekali další hodinu na správného kapitána lodě. Potom začaly výmluvy, že nejdříve musí roztopit pod kotlem u kolesového parníků a plavba bude možná až za další hodinu. Anebo ať plavbu podnikneme takovou malou kocábkou, která v nás nebudila žádnou důvěru. Raději jsme všechno odmítli a spěchali na vlak do Semil.
Jak je vidět, máme nové poznatky, že není všechno takové, jak se to vychvaluje a dělá tomu velká reklama.