Logo TyfloCentra Liberec, o. p. s.
Úvod Stalo se

Semily - Nový Bydžov Muzeum hraček

Ve čtvrtek 18.4. jsme se vydali do Nového Bydžova, kde jsme navštívili Muzeum hraček. Po předem domluvené návštěvě, jsme byli již očekáváni a mile přivítáni. Při prohlídce jsme se dozvídali jak pan Stuchlík roky sbíral anglické  historické motorky. Pak se koníčkem jeho ženy staly staré kočárky pro panenky a hračky. A jak už to tak bývá manželčin koníček se stal i jeho velkým koněm, kterému se časem začal věnovat spíš on sám. V létě loňského roku se v bývalém areálu skláren manželé pustili do budování muzea pro své poklady. A v prosinci už uvítali první návštěvníky. Mezi víc, než dvanácti sty exponáty jsou mimo jiné k vidění vzácné panenky převážně německých a francouzských výrobců. Snad každá má svůj příběh. Na své si ale přijdou i kluci. Pro ně je tu připravena například modelová železnice. A nechybějí ani zajímavá autíčka či parní strojky. Prohlídkou tohoto muzea jsme se vrátili do dětství a každý zde našel oblíbenou hračku, se kterou si v dětství hrával…

 

Semily - Chrastava Muzeum hasičské techniky

Chrastava – Muzeum hasičské techniky

Celý článek...

 

Liberec - Šály pletené rukama.

Podle pranostiky by mělo platit březen - z kamna vlezem. Letošní zima si svoji vládu vybrala hlavně v lednu a nyní se zdá, že se jaro blíží. Přesto - kdyby se v dubnu objevil vítr a sníh, my nebudeme zaskočeni.

Celý článek...

 

Semily - Kokonín Muzeum Korálek

Časy, kdy celý svět oslňovaly skleněné perličky vyrobené mačkáním v Jablonci nad Nisou a jeho okolí, jsme si připomněli v muzeu Korálek v Kokoníně, který obsahuje historickou expozici mačkaných a vinutých perlí a skleněných kytiček. V jedné z driket, malých chaloupek, kde korálky vznikaly, udržuje tradici při životě pan Liboš Štryncl, který nám podrobně popsal a předvedl jeho um. Čekala na nás názorná ukázka výroby, vybavení sklářské dílny a sklářského náčiní. Sami jsme si mohli vyzkoušet vyrábění vinutých perlí a své pokusy jsme si mohli odnést domů. Přesvědčili jsme se, že to nebyla vůbec lehká práce. Přesto toto řemeslo patřilo k jabloneckým pýchám. A jako bonus jsme měli možnost se pokochat krásně upravenou zahradou s jezírkem a potůčkem. Pro naši skupinu nádherný zážitek umocněný slunečným počasím a chutným obědem. Ještě cestou domů jsme si dlouho povídali o silném zážitku.

 

Ozdravný pobyt v Lázních Slatinice

V termínu od 8. do 18. května jsme absolvovali ozdravný lázeňský pobyt v lázních Slatinice

Celý článek...

 

Více článků:

Vzhled stránek


Přihlášení - Stalo se

Pro správu článků v sekci "Stalo se" se nejprve přihlaste.